خودمو بغل کرده بودم. اشکام بی صدا میریخت. سرمو نمیاوردم بالا که نگاهم به نگاه مامان و بابا گره نخوره. داشتم به جمله ی "اشکهایی که بعد از شکست میریزید همان عرقهاییست که نریخته اید" فکر میکردم. میپرسیدم واقعا همینطوره؟ و راستش به نظرم اومد که این جمله غلط باشه. احتمالا تنها نفری که وقتی نتیجه شو دید، به جای کم کاری ها، تلاش هاش اومد تو ذهنش من بودم. اون لحظه داشتم به تمام پنج صبح هایی که بیدار میشدم و درس میخوندم فکر میکردم. داشتم به چرتهای ده دقیقه ای بعدازظهرها فکر میکردم. داشتم به مهمونی های نرفته، سفرهای نرفته و نه ماهی فکر میکردم که تو تمامش، فقط یک بار صمیمی ترین دوستمو دیدم.

راستش اگه پارسال بهم میگفتن رتبه ت سال دیگه این میشه، احتمالا نمیموندم. بارها گفتم. هیچ وقت عاشق و شیفته ی پزشکی نبودم. اما دوسش داشتم. همونقدر که رشته ای مثل دامپزشکی و فیزیوتراپی رو دوست دارم. دروغه اگه بخوام بگم جایگاه و شان اجتماعی که به غلط یا درست تو جامعه ما داره رو نمیپسندم. کیه که نخواد؟ منم میخواستم.

نشد. از دیروز تا الان هم بچه هایی رو دیدم که با وضعیت علمی شبیه من سه رقمی شدن، هم اونایی که از من باز هم خیلی بهترن، هم اونایی که شبیه من شدن و هم بچه هایی که از من هم رتبه بدتری کسب کردن. تمام سعی م رو اینه که نخوام بگم "حق" من این بود یا نبود. شاید باید کم کم یاد بگیرم که تو دنیا فقط بخش تلاش کردنش دست ماست و تعیین حق و ناحق، جزو وظایف یکی دیگه ست.

الان هم دارم درمورد پیراپزشکی ها تحقیق میکنم. بیشتر هم حوزه انتخابم بین تهران و مشهد میچرخه. البته در کنار پیراپزشکی ها به فرهنگیا هم فکر میکنم اما دلم باهاش صاف صاف نیست. در مورد موندن هم اگرچه یه حسی داره قلقلکم میده و سوقم میده به موند ولی حس میکنم از لحاظ روانی واقعا خسته م. علاوه بر اون حس میکنم سرعت رشدی که از نظر اخلاقی داشتم تو سه سال اخیر به صفر رسیده و حتی منفی هم شده. حس میکنم اگه بخوام یه سال دیگه هم بمونم اونقدر فشار روانیش بالاست که با شیب خیلی زیاد سقوط میکنم. فکر کنم این بدترین اتفاقه تو سنی که من الان دارم.

هرچند که زمان بیشتری لازم داشتم تا بخوام راجع به رتبه اینجا واکنشی نشون بدم. اما اونقدر بازدید وبلاگ از دیروز بالاست که حس میکنم نباید بیشتر از این شما رو منتظر بذارم دی: به هرحال این پست اگرچه بدون ویرایش و آمیخته با بغضه، اما فکر کنم از هیچی بهتره (:

مشخصات

آخرین جستجو ها